Říjen 2010

Jak to dopadne, když najdu tužku...

26. října 2010 v 21:49 | Den©za |  Když se mi dostane pod ruku štětec či tužka...
Pár mých čmáranic..a sorry za tu "kvalitu"

Angel of sorrow
Angel of sorrow

Malé zamyšlení u nočného jezera
Night


Alexi ♥
Alexi


Tarja  ♥
Tarja

Sžíraná samotou těsně před včerejší nereálnou půlnocí

16. října 2010 v 14:51 | Den©za |  Nesmyslné pocitopisy...
On s ní a ona s nimy vy s ní a ty s ním
zapomněli jste na dávná zoufalství a strach
kreslíte srdce s vašimi iniciálami po stěnách
starých domů a tajemných romantických zakoutí
on s ní a ona s ním
A já?
sama
Jak krutě občas bolí tato slova
jak krvácí mi ten dávno vypálený cejch
příslib života bez práva na lásku
Šedivé město se probouzí
jako já jsem se probudila z časů minulých
které se mi jenom zdály
Pokoj bez oken je prázdný
jako je prázdná lahev na stole
ze které čpí jen trocha ethanolu
a ze zdí možná pach růží fantazie
malé fosilie z dob kdy slavila jsem úpadek
kterým byla slepá zamilovanost
možná by i snad bylo lepší vrátit se za ním
do světa lží
pochybování a slova nevermore
Únik z prázdného pokoje s holými stěnami?
Acces denied!
Slza sebelítosti padá a tříští se o sklenici...


Hřbitov

14. října 2010 v 22:09 | Den©za |  Nezařaditelné...
Pro někoho jen prosté pohřebiště, kam chodí uctívat své předky, vzpomínat na ně a opečovávat květiny na hrobech. Pro někoho ideální prostředí pro pozvednutí hladinky adrenalinu nebo vyvolávání duchů. Pro někoho temné místo, kterému se raději, když nemusí, vyhne obloukem. Hřbitov.

Já hřbitovy miluju. Je na nich kouzelná atmosféra nekonečného klidu, okořeněná špetkou tajemnosti. Když jsem ve městě, jsem zmatená z toho všeho ruchu kolem a chce se mi před ním někam utéct, jdu na hřbitov. Je to jako jiný svět. Svět, kde čas plyne trochu jinak. Nemusím tam chodit jako jiní lidé, vzpomínat na zemřelé nebo se modlit. Často tam zajdu prostě jen tak, přemýšlím, procházím se mezi hroby...někdy utopená ve vlastních myšlenkách někdy v imaginárních osudech, které se přede mnou odvíjí, těch co zemřeli. Nebo jak už jsem říkala, je to dobré místo, kam může člověk utéct, když už je ze všeho unavený nebo je mu smutno..(ono když brečíte u nějakého hrobu, tak to nepůsobí tak blbě :D) Skoro v každém městě, kde jsem byla, tak jsem se šla podívat na hřbitov. A některé jsou opravdu nádherné, třeba hřbitov v Salzburku, přestože nás tam s kamarádkou málem zamkli.

U nás máme také pěkný hřbitůvek, častá zastávka mých procházek. A někdy je to opravdu dokonalá atmosféra. Třeba když jen tak jdete a kolem vás padají ve vichru podzimní listy nebo když tudy kráčíte o půlnoci, kdy náhrobky osvětluje jen světlo úplňku. K tomu nějakou hudbu od Clinta Mansella nebo Evanescence...a jenom se ponořit do té atmosféry a nechat se jí unášet...Hřbitov 1
Hroby
Kříž

Generální maturity

13. října 2010 v 19:35 | Den©za |  Co nového se stalo...
Generální maturity...slyšeli jste o nich? Nebo jste dokonce měli tu možnost si je vyzkoušet ?

Mám to "štěstí", že patřím mezi těch pár tisíc vyvolených, kteří tyhle zkoušky museli absolvovat. Celé to začalo jako nehorázná fraška, mám jediné štěstí, že jsem neviděla tu opancéřovanou dodávku, která údajně měla dovést testy na naši školu, protože jinak bych se asi musela začít smát.
Samotné testování nebylo o nic lepší. Pěkně jmenný seznam a jedem. Poslušně jsem tedy sebrala svůj občanský průkaz a veškeré své věci (hlavně u sebe nemít mobilní telefon!) a podepsala nějaký papír potvrzující, že člověk co zkoušky skládá, jsem fakt já a ne sousedovic Máňa.

První test, jenž jsem měla možnost vyzkoušet byla čeština. Většina lidí chce dělat nižší úroveň, jelikož vysoké školy k tomu stejně nepřihlížejí, ale ředitel trval na tom, že musíme mít vyšší. Test celkem těžký, ale nic co by se nedalo přežít. Co mě dostalo, byly některé otázky typu : ,,Jaký název má úryvek textu a vyobrazený obraz?" A k tomu čtyři možnosti, které se tam hodily všechny a bylo jen na vkusu každého, co mu k tomu líp sedne. Jak podle něčeho takového chtějí objektivně testovat?
Další byla slohovka v češtině. Pardon, ale 90 minut a 250 slov je na maturitní práci trošku málo...Z témat jsem si taky nic moc nemohla vybrat.
Jako další a poslední jsem absolvovala písemnou práci z angličtiny. Tam mi naopak přišlo 250 slov až nad hlavu :D Ale bylo to celkem v pohodě. Hůř dopadla kámoška. V zadání bylo něco o školních pravidlech - rules...jenže ona četla rulers a psala celou práci o důležitosti používání právítek ve škole :D

Na další zkoušky jsem bohužel - bohudík nebyla, jelikož mě skolila nějaká nemoc, takže nemůžu soudit. Na nečisto to máme za sebou, tak jsem jen docela zvědavá, jak to dopadne. Jelikož jsem se, vzhledem k tomu, že to není opravdová maturita, vůbec neučila, tak to bude zajímavé..:)

A co vy? Co si myslíte o státních maturitách? Pokud jste ti "šťastnější", co si je mohli vyzkoušet, jaký z toho máte pocit? Napadlo vás někoho se na generálky připravovat?

No...každopádně přeji všem letošním maturantům (včetně sebe :P) hodně štěstí, jelikož ho asi vážně budeme potřebovat..